#4. Kropko znikaj!

Hej! Witam już po raz kolejny 🙂

 

Ostatnio pisałem o gameplay screenie, że coś mi tam nie wychodziło… albo przynajmniej nie tak jak tego chciałem. No… tak było 😛 , ale problem już rozwiązany, otóż zastanawiałem się jak to zrobić, żeby gdy naciskam na kropkę, znikła na np. 1 sekundę a później się pojawiła, i niech tak się powtórzy np. 5 razy.  Niby banalny problem, a jednak trochę mi zeszło z rozwiązaniem.

 

Jak ja widziałem ten problem:

Cóż, wiedziałem na pewno, że jak tylko wcisnę na kropkę to chcę żeby znikła.  Z tym problemu nie było no bo wystarczy wywołać metodę remove() z klasy Actor  i mój RedDot który dziedziczy z klasy Image, która dziedziczy z klasy Widget która dziedziczy z klasy Actor posiada tę metodę, więc jest bez lipy. No i pytanie co teraz? Ok… kropka znika, ale ja chcę kolejną… a później jeszcze kilka! I ta kropka ma pojawić się co x sekund! To może jakiś Timer??

 

Jak rozwiązałem problem:

No właśnie ‘Timer’. To jest lekarstwo na moje problemy, biblioteka libGDX udostępnia swoją klasę Timer, w której jest zdefiniowana metoda:

static public Task schedule (Task task, float delaySeconds) {
return instance().scheduleTask(task, delaySeconds);
}

Czyli po prostu wykonaj jakieś zadanie z przerwą wynoszącą delaySeconds. Są jeszcze dwie inne przeciążone wersje tej metody, które na początku właśnie brałem pod uwagę i to z nimi kombinowałem ‘współpracę’ tylko mi nie wychodziło, więc wróciłem do tej pierwszej(ale kto wie, może jeszcze wrócę do jednej z tamtych).

 

Można powiedzieć jeszcze, no ok… ale to zadziała raz i do widzenia no i tak jest 😀 , tylko podczas robienia nowego Task’a w metodzie run(zaglądnij na githuba jak chcesz widzieć o czym mówię :D) wywołuje tą metodę do momentu przekroczenia jakiejś liczby X. Uznałem też, że aby nie było śmiecenia w kodzie warto zrobić oddzielną paczkę ‘services’ na tę funkcjonalność i tak zrobiłem.

 

 

Się rozpisałem, nie zarzuciłem żadnym zdjęciem i nie podoba mi się to dlatego może przynajmniej na koniec zdjęcie z klasy serwisu 😛

 

Tyle na dziś zapraszam na Githuba, jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły co i jak usprawnić/posprzątać możecie napisać w komentarzu lub pushnąć 🙂 Do usłyszenia w sobotę!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *